Pages Menu

Bielizna termoaktywna Brubeck – na co zwrócić uwagę?

Jak działa? Jakie kryteria powinna spełniać?

Odzież termoaktywna marki Brubeck z linii Active odpowiednio wspiera naturalny oraz biologiczny proces termoregulacji organizmu. Pomaga zachować nam idealną temperaturę naszego ciała. Projektanci nie zapomnieli również o jakości i grubości materiałów, dopasowując je według najnowszych trendów w modzie, jednak to nie wszystko, bowiem zadbali także o funkcjonalność odzieży tak, aby najbardziej wymagający sportowiec był w pełni usatysfakcjonowany. Marka Brubeck wie, że od udanego treningu zależy zdrowie i dobre samopoczucie użytkownika.

Organizm człowieka aby odpowiednio funkcjonować powinien utrzymywać stałą temperaturę ciała około 37 stopni. Ciało nie powinno odczuwać wychłodzenia, ani przegrzania – taki stan nazywany jest komfortem cieplnym. Oczywiście jedną z ważnych cech wewnętrznych jest produkowanie energii, którą dostarczamy swojemu organizmowi poprzez pożywienie. Kolejnym ważnym czynnikiem jest proces, który odpowiada za wymianę ciepła pomiędzy organizmem a jego otoczeniem – nazywana termoregulacją fizjologiczną. Dzięki niej możemy przekazywać ciepło wyprodukowane przez nasze ciało oraz pobierać je z zewnątrz gdy staje się za niska.

Cztery najważniejsze cechy odzieży termoaktywnej:

  • Przewodzenie to wymiana ciepła z tym, co bezpośrednio, nieruchomo styka się ze skórą.
  • Unoszenie sprawia, że jeśli skóra jest cieplejsza od cząsteczek powietrza (wody) które się z nią stykają, wtedy ulegają one ogrzaniu i unoszą się do góry.
  • Promieniowanie to emitowanie lub pobieranie przez skórę promieniowania cieplnego.
  • Wydzielanie potu i jego parowanie

pol_pm_Termoaktywna-bielizna-damska-Brubeck-Extreme-Merino-LE10240--14395_1

Rating: 3.0/5. From 1 vote.
Please wait...