Pages Menu

Jak dobrać odzież termoaktywną do temperatury panującej za oknem cz.II

Wracamy z tematem doboru bielizny i ubrań termoaktywnych pod kątem pogody i temperatury – to kwestia, która wciąż przysparza sporo problemów. W poprzednim tekście, który znajdziecie TU – pisaliśmy jak ubrać się na wczesnoporanne i późnowieczorne treningi, podczas których temperatura waha się pomiędzy 0 a 15 stopniami Celsjusza. Dziś pora na większy kaliber – jako, że oficjalnie mamy już kalendarzowe lato i właśnie rozpoczęły się wakacje, na tapet bierzemy temperatury od 15 stopni Celsjusza wzwyż. I choć póki co letnia aura średnio dopisuje, to idziemy o zakład, że jeszcze chwila i się to zmieni – warto więc być zawczasu przygotowanym na wszystkie warianty.

Trening w środku dnia i w upale od 15 do 25 stopni Celsjusza

Jedną z charakterystycznych dla naszego klimatu cechą jest totalna nieprzewidywalność pogody. Nawet pośrodku kalendarzowego lata zdarzyć się może, że wychodząc z domu będziesz przygotowany na trening w temperaturze 18 stopni i sporym zachmurzeniu, po to, by już po chwili biec w pełnym słońcu i podczas żaru lejącego się z nieba. Dlatego podczas treningów w niepewną pogodę warto wybierać bieliznę termoaktywną przeznaczoną dla konkretnych dyscyplin i pór roku oraz uzupełnić ją o dodatkową warstwę odzieży, taką jak koszulka termoaktywna z długim rękawem czy lekki softshell. Generalnie w przypadku treningów w środku lata najważniejszym parametrem odzieży funkcyjnej jest przewiewność i sprawne odprowadzenie wilgoci z powierzchni ciała – nie ma bowiem nic gorszego, niż mokra i spocona koszulka przyklejająca się do pleców. W takich warunkach raczej nie grozi Ci przeziębienie i przewianie, jednak sam przyznasz, że nie jest to ani komfortowe, ani estetyczne rozwiązanie.

Jednym z głównych założeń marki Brubeck było stworzenie bielizny i ubrań funkcyjnych, które będą posiadały wysokie funkcje termoregulacyjne i skutecznie będą chroniły organizm zarówno przed przegrzaniem, jak i wyziębieniem. Dlatego, jeśli nie uśmiecha Ci się bieganie z dodatkową warstwą w czasie niepewnej pogody, tego typu ubrania będą najlepszą opcją. Dzięki opatentowanej i specjalistycznej technologii ułożenia włókien, koszulki Brubeck zapewniają optymalny komfort termalny niezależnie od temperatury – dlatego są doskonałym rozwiązaniem przy każdej pogodzie.

No votes yet.
Please wait...