Pages Menu

Czym powinna cechować się dobra koszulka sportowa?

Koszulka sportowaKoszulka sportowa to jeden z tych elementów, którego nie należy lekceważyć podczas przygotowywania akcesoriów do treningu. Dzięki niej można zdecydowanie zwiększyć komfort podczas uprawiania bardzo wielu dyscyplin. Na co zwrócić uwagę przy jej wybieraniu?

Koszulka sportowa czy zwykły T-Shirt?

Doskonale wiadomo, że podczas uprawiania sportu nie powinno się używać zwykłych, bawełnianych T-Shirtów. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że zamiast odprowadzać wilgoć od skóry, pochłaniają ją. Bieganie w mokrej koszulce jest nie tylko nieprzyjemne, ale może także skutkować w obtarciach skóry czy nawet przeziębieniu (na skutek przewiania).

Drugą wadą związaną ze zwykłymi bawełnianymi T-Shirtami jest ich nieodpowiednie dopasowanie. Koszulka sportowa powinna być wykonana z elastycznego, idealnie dopasowanego do sylwetki materiału. W ten sposób można sobie zapewnić swobodę ruchów, a przy tym uchronić przed różnego rodzaju odparzeniami.

Czemu wybierać porządne koszulki termoaktywne?

Koszulki sportowe bardzo często mają konstrukcję dwuwarstwową. Zadaniem warstwy wewnętrznej jest odprowadzanie wilgoci na zewnątrz, pozostawiając suchą skórę. Z kolei powłoka zewnętrzna zapewnia komfort termiczny, chroniąc przed przedostawaniem się zimnego powietrza.

Tego typu bielizna ma konstrukcję bezszwową, w związku z czym minimalizuje ryzyko podrażnień. Z kolei stosowanie stref o zwiększonej wentylacji pozwoli na jeszcze lepszy transfer wilgoci i powietrza w okolicach narażonych na najbardziej intensywne pocenie (np. pod pachami).

Warto zwrócić uwagę, że bielizna z najwyższej półki – np. marki Brubeck – wykorzystuje także technologie bakteriostatyczne. Taka funkcja minimalizuje nieprzyjemny zapach podczas wysiłku oraz zapewnia przyjemne poczucie świeżości.

Warto zwrócić uwagę, że oferta koszulek sportowych jest bardzo szeroka. Dzięki temu można wybrać produkt idealny do uprawiania sportów zimowych przy bardzo niskiej temperaturze, jak i joggingu w letni dzień – zawsze zapewniając jak największy komfort sportowca. Warto dokładnie przyjrzeć się takiej klasyfikacji bielizny i dopasować kupowany produkt do planowanej aktywności.

Koszulka sportowa sprawdzi się zarówno podczas ćwiczeń na siłowni, jak i treningu na świeżym powietrzu. Wyposażenie w taką bieliznę to jeden z najważniejszych elementów mających wpływ na komfort podczas uprawiania sportu.

No votes yet.
Please wait...