Pages Menu

Dlaczego bielizna syntetyczna to dobre rozwiązanie dla sportowców?

Bielizna syntetycznaBielizna syntetyczna jest bardzo często polecana osobom, które uprawiają intensywną aktywność fizyczną. Jednak dlaczego takie rozwiązanie ma być lepsze od ubrań wykonanych z naturalnej bawełny? Czy faktycznie jest to najlepszy rodzaj ubrania podczas uprawiania sportów?

Koszulka bawełniana czy termoaktywna?

Niezależnie od tego czy idziemy na trekkingową wyprawę, jeździmy na rowerze czy uprawiamy jogging, używanie bawełnianej bielizny wiąże się z pewną bardzo dużą wadą – ubrania wykonane z tego materiału chłoną wilgoć. W związku z tym podczas uprawiania intensywnej aktywności pot z ciała sprawia, że koszulka staje się mokra. Konsekwencją tego jest duży dyskomfort – nawet podczas ciepłego dnia, może nam stać się zimno. W takich sytuacjach nietrudno także np. o przewianie.

Aby uniknąć takich sytuacji została opracowana bielizna syntetyczna, wykorzystująca najnowsze technologie, aby zapewnić jak największą oddychalność oraz odprowadzanie wilgoci.

Bielizna syntetyczna – zastosowane włókna

W bieliźnie termoaktywnej wykorzystuje się różne technologie – w zależności od przeznaczenia. Cienkie koszulki i spodnie sprawdzą się podczas letniego joggingu, a wielowarstwowa bielizna będzie doskonałym rozwiązaniem podczas uprawiania sportów zimowych.

Jak to działa? W bieliźnie tego typu stosuje się włókna o niskiej absorpcji wilgoci, dzięki czemu nie wchłaniają one potu sportowca. Zarówno nadmiar ciepłego powietrza, jak i wilgoci jest transportowany na zewnątrz przez sieć mikrokanalików. Dzięki temu podczas uprawiania aktywności plecy nie są mokre, a wilgoć osiada na zewnętrznej stronie bielizny.

Taka bielizna syntetyczna ma także jeszcze jedną bardzo ważną zaletę – często wykorzystuje technologie bakteriostatyczne. Doskonałym rozwiązaniem są jony srebra, dzięki którym sportowiec może czuć się świeżo nawet po intensywnym wysiłku.

Dobra bielizna syntetyczna musi być także bardzo dobrze dopasowana do ciała osoby uprawiającej sport – tak, aby w żaden sposób nie ograniczać swobody ruchów i jak najlepiej chronić przed obtarciami i podrażnieniami skóry.

Wybierając bieliznę termoaktywną warto zdecydować się na ofertę najbardziej renomowanych producentów. Brubeck oferuje szeroki wybór koszulek, spodni, czapek oraz innych elementów garderoby, które zostały wykonane z wykorzystaniem najnowszych termoaktywnych technologii. Dzięki temu taka bielizna cieszy się bardzo dużą popularnością nie tylko wśród sportowców, ale także pośród osób, które chcą sobie zapewnić wysoki komfort termiczny w codziennym użytkowaniu.

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...