Pages Menu

Kiedy naprawdę może się przydać odzież termoaktywna?

Odzież termoaktywnaOdzież termoaktywna to asortyment, który jest przeznaczony nie tylko dla osób ceniących sobie aktywność. Nowoczesne technologie stosowane do tego typu bielizny sprawią, że zostanie ona doceniona przez wszystkie osoby, którym zależy na jak najwyższym komforcie termicznym.

Funkcje odzieży termoaktywnej – po co ją stosować?

Po co stosowana jest odzież termoaktywna? Jej główne funkcje to odprowadzanie wilgoci od skóry, a także zapewnienie odpowiedniego komfortu cieplnego dla użytkownika. Jednak co przez to rozumieć?

Termoaktywna odzież ma unikalną budowę, opierającą się najczęściej na dwóch warstwach materiału, zastosowaniu mikrowłókien oraz mikrokanalików. Dzięki wykorzystaniu takich technologii, drobinki potu przedostają się na zewnątrz koszulki czy spodni. Warstwa wewnętrzna chroni przed traceniem ciepła przez ciało, a zewnętrzna zabezpiecza przed przedostawaniem się zimnego powietrza. Jednocześnie – w sferach wzmożonej potliwości – stosuje się sfery wentylacyjne pozwalające szybko wydostać się nadmiarowi ciepła.

Warto przy tym zwrócić uwagę, że tego typu bielizna ma właściwości antyalergiczne i antybakteryjne (co uzyskuje się np. poprzez stosowanie jonów srebra).

Odzież termoaktywna podczas uprawiania sportów

Każdy typ bielizny termoaktywnej posiada odmienny system klasyfikacji wysiłkowej. Co to oznacza? Otóż jest to zdecydowanie ułatwienie pozwalające w szybki sposób odnaleźć najbardziej odpowiednią bieliznę. Zupełnie innych parametrów oczekuje się w przypadku biegania w chłodny dzień niż np. podczas jazdy na nartach. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących doboru bielizny termicznej – zawsze warto zapytać sprzedawcę.

Wysoki komfort cieplny podczas pracy na mrozie

Jednak warto zwrócić uwagę, że bielizna termoaktywna nie jest przeznaczona wyłącznie dla osób uprawiających różne formy aktywności fizycznej. Jest ona bardzo często wykorzystywana zawsze wtedy, gdy trzeba zapewnić sobie wysoki komfort cieplny.

Coraz częściej różne odmiany bielizny termoaktywnej są wykorzystywane np. przez taksówkarzy, magazynierów czy inne osoby często przebywające na chłodzie. Koszulki oraz spodnie termoaktywne są na tyle dyskretne, że bez problemu zmieścimy je pod elegancką koszulą.

Warto zaopatrzyć się w dobrą odzież termoaktywną – najlepiej renomowanych firm takich jak Brubeck. Okazuje się, że może się przydać w naprawdę wielu sytuacjach.

No votes yet.
Please wait...